Rektor UKF prijal veľvyslanca Slovinska

27. novembra 2019 rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., prijal veľvyslanca Slovinskej republiky J. E. Gregora Kozovinca. Na pracovnom stretnutí bola prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD. V rámci stretnutia rektor UKF predstavil pánovi veľvyslancovi štruktúru univerzity, jednotlivé fakulty, študijné odbory a následné možnosti uplatnenia študentov v praxi. Pán veľvyslanec sa zaujímal o medzinárodnú spoluprácu univerzity s akademickými inštitúciami v Slovinsku. Prorektorka pre medzinárodné vzťahy Dr. Martina Pavlíková ho informovala, že UKF v rámci projektu Erasmus+ (výmenné pobyty zamestnancov a študentov) spolupracuje s University of Maribor, University of Ljubljana, University of Primorska a University del Litorare, Koper.
slovinsky velvyslanec
UKF rozvíja spoluprácu so Slovinskom aj prostredníctvom Danube Rector´s Conference (DRC) v rámci rozvíjania vyučovacieho procesu a výskumu vo forme realizácie spoločných konferencií, workshopov a letných škôl s University of Maribor, University of Nova Gorica a University of Primorska. V oblasti výskumu so Slovinskom aktívne spolupracuje Katedra fyziky FPV, prof. Medveď a doc. Trník, s University of Maribor a Stredoeurópsky výskumný ústav Sørena Kierkegaarda FF, prof. R. Kralik, s Výskumným inštitútom Sørena Kierkegaarda v Ľubľani (Dr. P. Repar) a s University of Ljubljana (prof. J. Vodičar a prof. B. Žalec). Vzájomná spolupráca reflektuje realizáciu medzinárodných konferencií a množstvo publikačných výstupov.
J. E. Gregor Kozovinc navštívil UKF aj v rámci medzinárodnej konferencie s názvom Religiozita, spiritualita a alternatívne náboženské hnutia, nad ktorou prevzal záštitu. Konferenciu zorganizoval doc. Peter Kondrla z Katedry náboženských štúdií FF.
V rámci oficiálnej návštevy na UKF pán veľvyslanec prijal pozvanie aj na Katedru geografie a regionálneho rozvoja FPV, kde vystúpil s prednáškou na tému Slovinsko, Slovensko a EÚ: Minulosť, súčasnosť, budúcnosť.
Text: PhDr. Martina Pavlikova, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií