Prezentácia UKF v Nitre v Krajskej knižnici

V dňoch 15. až 17. marca 2016 v rámci spolupráce s Krajskou knižnicou Karola Kmeťka v Nitre sa tri fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, Fakulta stredoeurópskych štúdií a Fakulta prírodných vied) prostredníctvom svojich katedier odprezentovali pred študentmi 2. a 3. ročníka nitrianskych gymnázií (Golianova ul., Párovská ul., Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského). Celkovo sa prezentácií zúčastnilo 330 študentov, ktorí mali možnosť zaujímavou formou sa dozvedieť viac o študijných programoch a aktivitách prebiehajúcich na UKF v Nitre, a takisto aj o možnostiach uplatnenia na trhu práce po skončení ich štúdia. Najväčší úspech u študentov mal vedomostný kvíz, kde sa zábavnou formou dozvedeli, čo je obsahom štúdia na FSŠ, a zároveň mohli vyhrať zaujímavé ceny s logom univerzity a fakulty.
Túto novú formu prezentácie by sme radi zopakovali v širšej miere aj v budúcom roku, a to v čase, kedy prebiehajú na stredných školách maturitné skúšky.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko