Diskusie s europoslancami

Slovensko bude v druhom polroku 2016 predsedať Rade Európskej Únie a v tejto súvislosti Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre otvára priestor na otvorené diskusie medzi europoslancami a študentmi o dôležitých témach, ktoré v súčasnosti rezonujú v spoločnom európskom priestore. Prvou diskutujúcou na pôde Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ bola Mgr. Jana Žitňanská, poslankyňa Európskeho parlamentu, ktorá katedru navštívila dňa 21. marca 2016 spolu so svojím odborným tímom v zostave PhDr. Anna Šmehilová, PhD., a PhDr. Naďa Šimová.
So študentmi 2. a 3. ročníka odboru Sociálna práca diskutovala na tému Presadzovanie práv ľudí so zdravotným postihnutím na pôde európskeho parlamentu. Stručne im predstavila štruktúry a fungovanie parlamentu, ako aj kompetencie poslankýň a poslancov Európskeho parlamentu.
Poslankyňa Žitňanská sa venuje vo svojej agende najmä témam osôb so zdravotným znevýhodnením, školstva, rodovej problematiky i zamestnanosti.
Ďalším zástupcom Európskeho parlamentu, s ktorým budú študenti diskutovať na tému Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ, bude europoslanec Ing. Ivan Štefanec, MBA, PhD. Prednáška sa uskutoční v pondelok 2. mája 2016 o 9:15 v miestnosti A – 719 na Kraskovej 1 (FSVaZ UKF v Nitre).
Zdroj: doc. PhDr. Martina Hrozenská, PhD., doc. JUDr. PaedDr. Ivan Podhorec, PhD.
Autor fotografií: PhDr. Anna Šmehilová, PhD.
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová

Najčítanejšie články