Hokejisti UKF tretí na turnaji slovenských univerzít

Hokejový tím študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre si na už štvrtom ročníku turnaja univerzít vybojoval vo štvrtok 3. novembra 2016 tretie miesto. V súboji s Technickou univerzitou v Košiciach pod vedením trénera PaedDr. Jaroslava Krajčoviča, PhD. z Katedry telesnej výchovy a športu vyhral 14:0 (6:0, 5:0, 3:0).
„Podľa toho, čo som videl, a aj po konzultácii s dlhoročným akademickým trénerom Igorom Tóthom si myslím, že úroveň turnaja je z roka na rok lepšia. Tréneri i hráči sú spokojní a my takisto. Doteraz sme mali vždy osem tímov, tentoraz ich bolo šesť, ale podujatie má naďalej svoju kvalitu. Tento projekt sa ukázal ako dobrý, pretože vznikol na základe podnetu zdola od študentov a my sme ich chceli aj takto podporiť. Turnaj má budúcnosť, hokej je na Slovensku stále populárny,“ zhodnotil štvrtý ročník prezident Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Július Dubovský.
SAUŠ turnaj tradične organizuje v spolupráci s ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu, Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), mestskou časťou Bratislava–Ružinov a Ružinovským športovým klubom.
Text: TASR a Mgr. Jana Krajčovičová
Fotografia: Martin Šumichrast