Na vlastnej koži si vedu vyskúšalo 1500 návštevníkov

V utorok 8. novembra 2016 desať katedier a ústavov Fakulty prírodných vied pripravilo pre verejnosť i školákov Vedecký jarmok. V Galérii Mlyny malo 1500 záujemcov možnosť vyskúšať si vedu na vlastnej koži. Návštevníci s matematikmi objavili víťaznú stratégiu, vyriešili hlavolamy a nakreslili ten najmatematickejší obrázok, s chemikmi nazreli do čarovného kotlíka a odhalili jeho tajomstvá, s ekológmi sa pozreli na svet očami dravca. Geografi záujemcom pomohli nájsť pirátsky poklad, vytvoriť si vlastnú mapu, či spoznať svet, informatici ich zoznámili s minibotomi, ktorí rozumejú len reči farieb, zaviedli ich na súťaž Mini Sumo Bot, či im predviedli Selfiebota. S biológmi si vedci užili zaujímavé biologické aktivity a vedecké pokusy a na fyzike im ukázali, že fyzika môže vyť nielen horúca, ale aj mrazivá. A nakoniec im na manažmente ukázali, že byť úspešným a bohatým je trendy.
Autor textu: PaedDr. Katarína Zverková
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová