Študenti digitálnej fotografie a kamery vystavujú

Niekoľko desiatok fotografií tvorí výstava študentov druhého ročníka Univerzity tretieho veku (U3V) v odbore Digitálna fotografia a kamera, ktorej vernisáž sa uskutočnila v utorok 15. novembra 2016 v Galérii Univerzum na pôde Pedagogickej fakulty UKF v Nitre.
Ako nám povedal kurátor výstavy Mgr. Miroslav Šebo, PhD. z Katedry techniky a informačných technológií, fotografie sú rozdelené do niekoľkých skupín: architektúra, krajina, flóra a fauna, portrétna fotografia a umelecký akt. Samostatnú sekciu tvoria fotografie vytvorené špeciálnou technikou, ktorá sa volá kyanotypia. Je to historická technika, označovaná aj ako modrotlač, ktorá sa spojila s modernou digitálnou fotografiou. Kombináciou starej a modernej techniky vznikli zaujímavé fotografie.
Súčasťou vernisáže bolo aj premietanie krátkych filmov, ktorých autormi sú samotní študenti U3V. Prvý film sa venoval zobrazeniu prierezu vyučovacej hodiny na U3V v odbore Digitálna fotografia a kamera. Druhý film zobrazuje prírodu Nitrianskeho kraja. Tretí krátky film vtipne zachytáva, ako vznikajú nápady na tvorbu študentských prác.
Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou doc. PaedDr. Marcely Verešovej, PhD., prorektorky pre ďalšie vzdelávanie a kvalitu UKF v Nitre a prof. PhDr. Evy Szórádovej, CSc., dekanky Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. Odborným garantom bola pani doc. PhDr. Ľudmila Nagyová, CSc.
Vernisáž je prístupná pre širokú verejnosť do 30. novembra 2016 od 8.00 do 17.00 hodiny.
Autor fotografií: Lubo Balko
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová