Učebnica odborných technických predmetov

V závere roka 2016 nakladateľstvo Českého vysokého učení technického v Prahe vydalo a dalo do predaja odbornú učebnicu s názvom Didaktika technických odborných předmětů. Kolektív autorov učebnice pozostával z pedagógov troch univerzít: Českého vysokého učení v Praze – Masarykovho ústavu vyšších studií, Vysokej školy chemicko-technologickej a Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre – Pedagogickej fakulty. Z Pedagogickej fakulty UKF v Nitre, účasť v autorskom kolektíve prijal prof. Ing. Tomáš Kozík, DrSc., z Katedry techniky a informačných technológií a doc. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD., z Katedry pedagogiky.
Snahou autorského kolektívu učebnice bolo poskytnúť učiteľom pôsobiacich na stredných a vysokých školách s technickým zameraním, ale aj záujemcom zo širšej verejnosti poznatky zo základov výkladu vzdelávacieho obsahu, výučbových cieľov a metód, organizačných foriem výučby a didaktických prostriedkov vzdelávania z oblasti obecnej a odborovej didaktiky, pedagogiky a psychológie na úrovni súčasného poznania.
Autori očakávajú, že učebnica bude nápomocná učiteľom odborných predmetov pri hľadaní účinných prostriedkov na zvýšenie úrovne výchovnovzdelávacieho procesu.
Spoluautori z Pedagogickej fakulty UKF v Nitre oceňujú spoluprácu s českými kolegami na príprave textov učebnice a veria, že u čitateľov nájde učebnica pozitívny ohlas.
150030636 1
Autor textu: prof. Ing. Tomáš Kozík, DrSc. a doc. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD.
Titulná strana monografie: https://eobchod.cvut.cz
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová