Vedy o športe: celoslovenské kolo tentokrát na pôde UKF v Nitre

Katedra telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty UKF v Nitre dňa 3. mája 2017 privítala 126 študentov a pedagógov zo slovenských univerzít na Celoslovenskom kole Študentskej vedeckej a umeleckej konferencie vo Vedách o športe.
Podujatia sa zúčastnili študenti a pedagógovia Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave, Fakulty športu Prešovskej univerzity v Prešove,  Katedry telesnej výchovy a športu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Katedry telesnej výchovy a športu Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a z domácej Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF v Nitre. Teoretické práce vo všetkých sekciách (Športová edukológia, Športová humanistika, Športová kinantropológia, sekcia doktorandov) zaznamenávajú každý rok zvyšujúcu sa úroveň. Jednotlivé sekcie boli garantované profesormi, docentmi a odborníkmi z daného odboru, ktoré viedli  naši kolegovia: doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD. (predseda), prof. PaedDr. Jaromír Šimonek, PhD. (sekcia doktorandov), doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD. (Športová kinantropológia), PaedDr. Pavol Horička, PhD. (Športová edukológia), člen komisie doc. PaedDr. Vladimír Šutka, CSc. (Športová humanistika),  PaedDr. Mária Kalinková, PhD. (predseda sekcie Pohybové skladby), interná doktorandka Mgr. Bohumila Krčmárová (člen komisie pre pohybové skladby).
Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu a veríme, že na budúci rok znova uspejeme na pôde UMB v Banskej Bystrici.
Spracovala: doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD.
Foto: Mgr. Branislav Ziman

Najčítanejšie články