UKF v Nitre medzi najžiadanejšími univerzitami zo strany zamestnávateľov

V rebríčku najlepších univerzít a fakúlt, ktorý hodnotí záujem o absolventov zo strany zamestnávateľov, sa Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre umiestnila v prvej desiatke. Oproti roku 2015 si naša univerzita polepšila o 0,44 percenta. Vyplýva to zo zistení spoločnosti Profesia, zverejnených v utorok 20. júna 2017. Takýto rebríček úspešnosti vysokých škôl a univerzít spoločnosť zostavila už desiaty rok po sebe. Umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov, ktoré boli uverejnené na pracovnom portáli Profesia.sk. Rebríček preto nehodnotí úroveň vyučovania a kvalitu škôl, ale zameriava sa na záujem zamestnávateľov o ich absolventov. V porovnaní s predošlým rokom sa ukázalo, že záujem zamestnávateľov o absolventov väčšiny škôl narastá.
rebricek uni
Foto: archív UKF v Nitre