Nitrianske univerzitné dni ukončil slávnostný galavečer

Galavečerom Gaudeamus vyvrcholili vo štvrtok 5. mája 2016 v priestoroch Divadla Andreja Bagara v Nitre tohtoročné Nitrianske univerzitné dni. V umeleckom programe nazvanom Podzoborské šantenie sa pod taktovkou Eleny Zahorákovej a Petra Oravca predstavili folklórne súbory nitrianskych univerzít – FS Ponitran a FS Zobor, a Detský folklórny súbor Borinka.
Vo svojich vystúpeniach s príznačnými názvami Elegantne vrábeľsky, Na priedomí, Z Podzoboria, Podzoborské vinobranie a Aké husle, taký zvuk, aké gajdy, taký hluk, namiešali už tradične ten správny pomer speváckeho i tanečného ľudového umenia, starostlivo vypracovaných krojov, tradícií nášho regiónu a radosti z pohybu.
Programom divákov sprevádzala moderátorská dvojica Lucia Šutková a Erik Michálek.
Bodkou za večerom bola Čaša vína, na ktorú účinkujúcich a hosťov galavečera pozvali rektori Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a primátor mesta Nitry.
Galavečer Gaudeamus bol akousi ochutnávkou v poradí už 40. ročníka medzinárodného festivalu vysokoškolských folklórnych súborov Akademická Nitra, ktorý pod organizačným vedením našej univerzity zaplní ulice mesta Nitry ľudovou hudbou v dňoch 4. až 10. júla 2016.
Autor a editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová
Autor fotografií: Lubo Balko

Najčítanejšie články

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74, Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo